Kummassa ette viihdy yksin,Kaupungissa vai maalla?
Mua ei sais maalle yksin kirveelläkään,eikä paljon muutenkaan-Mutta kaupungissa ei pelota mikään-Saatan liikuskellakki myöhään jne
Kommentit (7)
Onko Kaupunki Helsinki ja maaseutu muu Suomi?
Itse asun kyllä kaupungissa, tosin pikkukaupungissa, ja viihdyn täällä hyvin sekä yksin että yhdessä. Mutta kyllä tuolla ihan maamaaseudullakin on oikein mukavaa ja rauhallista sekä yksin että yhdessä... ;)
Vierailija:
Onko Kaupunki Helsinki ja maaseutu muu Suomi?Itse asun kyllä kaupungissa, tosin pikkukaupungissa, ja viihdyn täällä hyvin sekä yksin että yhdessä. Mutta kyllä tuolla ihan maamaaseudullakin on oikein mukavaa ja rauhallista sekä yksin että yhdessä... ;)
No ehkä Turku, Tampere ja Oulukin saattaa mennä kaupunkina, muut ei. Kylä ja kaupunki on ihan eri asia
Vierailija:
No ehkä Turku, Tampere ja Oulukin saattaa mennä kaupunkina, muut ei. Kylä ja kaupunki on ihan eri asia
Laske vielä kylät ja ilmota nekin:?
lapsiystävällisellä, luonnonläheisellä alueella. Mistä on helppo lähteä kaupungin humuun kuin mustikkametsäänkin. Jos pitäisi valita, asuisin mieluummin maaseudulla kuin kaupungin keskustassa. Urbaani elämä rajoittaa.
Asun silti maalla ja viihdyn perheen kanssa hyvin.