Lue keskustelun säännöt.
mitä eroa on kantoliinamerkeillä?
21.07.2007 |
en nyt tarkoita pituuksia tai kudotun ja trikoisen liinan eroja. muistan taannoin lukeneeni täältä kun joku päivitteli vauvalehden tilaajalahjana tullutta liinaa: ei ollut edes kantoliinakangasta vaan ihán tavallista..
mitä ihmeen kantoliinakangasta?!
Kommentit (3)
jo yli 3 kk eli heti kun pää pysyi kantimissa. ihan ok liina, tosin vertailukohdetta ei ole muuta kuin trikoiseen liinaan..
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
mutta ekat kehut oli, jotka ilmaisliinasta olen kuullut. Kaikki muut kokeilleet ovat pitäneet ihan kamalana.
aito kudottu kantoliina kudotaan nimenomaan liinaksi, ei kankaaksi, josta sitten leikataan ja päärmätään sopiva pala. Vauva-lehden tilaajalahjaliina on kyllä aika susi. Ei ne aidot kudotut turhaan maksa, kyllä niissä maksaa laadusta, tosin hyvän kudotun uuden liinan saa jo alle 40 eurolla.