Missä laitteissa käyt itse huvipuistoissa?
Kommentit (12)
Mitä enemmän kieputtaa, sen parempi :)
Lintsin vuoristorata on kammottavan huono! Olkoot kuinka historiallinen tahansa, niin se on lähinnä vitsi.
Pitää olla kunnon kiemuroita ja nousuja ja laskuja ja pää alaspäin jne. niin sitten on hyvä=)
jostain syystä en enää pysty olemaan laitteissa, joissa ollaan pää alaspäin. Tuntuu kuin silmät pullistuisivat ulos päästä, hirveä tunne. :(
viking-laivassa, siinä tulee aivan sairaan paha olo. Missään muussa laitteessa ei.
pyörivissä. Eli kaikki viikinkilaivat yms. menee, mut pelkästään pyörivissä en käy. Troikassakain alkaa viidennellä kerralla tulla vähän huono olo. Ja pakkohan se niihinkin on mennä kun muuten 5v. ei pääse.
Hirveästi harmitti, kun tämän kesän huvipuistoreissulla ei voinut mennä kuin aivan rauhallisimpiin laitteisiin, mutta vauvat eivät ehkä olisi pitäneet kieputtamisesta enkä olisi tainnut mahoineni mihinkään mahtuakaan.
ovat niin huonoja mutta ulkomailla käyn sitten lähes kaikissa laitteissa. Meillä ei juurikaan käydä Suomen huvipuistoissa, ovat pieniä ja tasoonsa nähden kalliita. Mieluummin yhdistetään huvipuistoreissu ulkomaanmatkaan, ulkomailta löytyy tietenkin ihan eri tason huvipuistoja.
Voin kertoa, että meidän perheessä ei kukaan kinunnut kertaakaan Lintsille=)
Ne on parhaita, en piidä esim. Lintsillä oli ainakin se Breakdance, joka vaan kieputti ympyrää melkein paikallaan. Mut olen käynnyt maailmalla isoissa ja erikoisissa vuoristoradoissa ja ne on HUIPPUJA. Odotan että joskun pääisi vielä sellaiseen kuin Disneylandissa on Space Mountin: täysin pimessä kulkeva vuoristorata, etkä yhtä tiedä mihin suuntaan menee seuraavaksi.
9v. lapsi haluaa aika hurjiin vehkeisiin, yksin en menisi kuin ehkä maisemajunaan.