Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletteko käyttäneet mäkäräkarkotetta lapsillenne?

02.07.2007 |

Ei siis tietenkään suoraan iholle :) vaan vaatteisiin punkki- ja mäkäräsuojaa (Autan tai OFF)



Onko se auttanut? Onko mäkärät pysyneet poissa? Pitääkö laittaa ainetta joka kerta kun lähtee ulos vai pysyykö teho vaatteissa pitempään? Haiseeko hirmu pahalle? Pilaako se aine kankaat, eli lähteekö värit tms.?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on käytetty Off-kidsiä. Ei ole niin pahan hajuinen kuin muut ja vaatteisiin sitäkin oon laittanu, yleensä hattuun ainakin. En oo huomannut vaatteissa mitään muutoksia, mutta voisin kuvitella että johonkin tuulipukukankaaseen tulis läiskiä. Lähtee ehkä pesussa. Jos vaate on arka kokeilisin johonkin huomaamattomaan kohtaan tai vaihtaisin vaatteen.

Vierailija
2/2 |
04.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

siitä kun on sprayannut. Katso tuotekohtaisista kestoajoista netistä/purkin kyljestä. Ja spray on varmaan vaateystävällisempää kuin neste öljyt. Itsekin laittaisin sitä vain vaatteisiin pienille. Johonkin helmanliepeeseen. Lapset liikkuu niin paljon, että vaikka spray ei ole juuri esim. kaulalla, vaan 30cm päässä paidanhelmassa/hatunreunassa, niin ei varmaan hyttyset tule kaulalle asti, kun spray haisee lapsen liikkuessa kauemmaskin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla