Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

lenne vs. reimatec

30.06.2007 |

hei kaikki



kuka osaisi auttaa lennen ja reimatecin mitoituksessa.

meillä ollut käytössä lennen haalareita ja ajattelin etä onko reimatec isonpaa/väljenpää kuin lenne.

tässä jo mietin syksyn ja talven vaatehankintoja...



kiitos

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika samankokoisiksi sanoisin, mutta varmistetaan.

Joten laitetaanpas ne päällekkäin:

Lenne on hihapituudelta yllättäen paljon lyhyempi, ainakin koossa 110 cm ero on iso, jopa 3 cm per hiha. Selkäpituuskin vaikuttaa aika samalta. Vyötäröltä alaspäin ero ei näytä isolta, mutta yllätys; Lennessä 2 cm:n pidempi lahje. Väljemmän yläosan ansiosta Reimatec:n alle saa sen fleecen mahtumaan hieman pitempään.

Jaa, olipas mielenkiintoinen vertailu. tämähän oli hieman yllätävää, olin luullut että voisimme käytää tuota Reimatec+ vielä syystalvella, vaikka Lenne on jo hieman pieni. Juuri mittasin, että tyttö olisi noin 114 cm. Taitaa mennä suunnitelmat uusiksi.

Niin ja molemmat haalarit olivat kaudellta 2005-2006 ja vyötäröllisiä malleja, eri malleissa mitoitus voi tietysti hieman vaihdella.

Vierailija
2/2 |
30.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on haalareita- ja takkeja.Esim. pojan 128 cm toppatakissa on tosi lyhyet hihat vaikka muuten koko olisi vielä ok,toppahousut on samaa kokoa Reiman kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla