Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Raskaustestistä ja testaamisesta?

06.06.2007 |

Onko kellään tietoa, koska apteekin omalla raskaustestillä kannattaisi plussaa lähteä metsästämään.

Mulla on kp 33/24-28, mutta oviksesta vasta 12 päivä. Olisin erittäin hämmästynyt, jos olisin raskaana, nimittäin kierrot ovat olleet todella lyhyitä, puhumattakaan 5-6 päivän säälittävästä luteaalivaiheesta.

Ensimmäistä lasta yritettiin 1 vuosi ja 3kk, kunnes löydettiin surkea progesteroni arvo. No kuitenkin, muistan ensimmäisestä ja ainoasta raskaudestani, että oireita oli jo heti alusta lähtien roppakaupalla, mutta nyt ei kyllä ole yhtikäs mitään. Joten saattaahan se olla että kiertoni on vaan normalisoitumassa ja kuukautisten viipyminen johtuu siitä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aamulla oli niin ällöttävä olo ja vaikka oviksesta olikin vasta 13 päivää, päätin että nyt en enää oota et menköön sitten hukkaan testi jos on mennäkseen. Sain juuri siinä sallitun ajan lopussa haalean plussan, ei nyt ihan selkeä mutta ei myöskään ihan haamukaan.

Olen pökerryksissä. Yritimme ekaa hulluntavalla 17 kierron ajan, panikoin täällä silloin muiden kanssa sisarien kanssa. Nyt alkoi näyttää jo vakavalta että aion hiipiä jälleen tänne palstalle kuumeilemaan. Mutta tämäpä plussa tulikin puoli vahingossa. Ehkä niin hyvä, nimittäin meinasi ekan yrityksen kanssa järki välillä mennä. Mieskin oli ihan tuskaantunut kun alkoi mennä " kello suorittamiseksi" . Toivottavasti tämä on nyt laitalainen raskaus ja jatkuu loppuun asti. Sen kaiketi voi aika vain näyttää.

Vierailija
2/2 |
07.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä meni ekaa yrittäessä kaksi vuotta (2km:a) ja toisen kanssa tärppäsi ekasta kierrosta.



bd bd bd bd!! =) Peukutuksia!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla