Miks jotain ihmistä stalkattaisiin
Enemmön kun jotain muuta, että miten vanhenee ja miten elämänkuviot menee vuosikymmenten aikana?
Siis hänelle täysin vieraat ihmiset tukkimassa ja puhumassa niistä. Hän ei itse pidä mitään blogia.
Merkillistä.
Ja veikkaan, että ei kaikilla ole ollut vain positiivisuus mielessä?
Positiivisia asioita otetasn esille myös, jotta ei olisi ilmiselvää mustamaalaus kampanjaa nähtävissä.
Kaikkein hupaisinta on, että tuossa tapauksessa on aikoinaan alennuttu jopa henkilön ulkonäön sabotoimiseen rikollisin keinoin. Kyllä, luit oikein. .
Myös elämänkuvioita on junailtu niin, että olisi kaikenlaisia merkillisiä ikäviä muka sattumia. Ei ne ole olleet niitä. Niitä on järjestetty lukuisia isompia ja pieniä haittoja vuosien varrella, jotta saadasn ihmeteltävää ja muka jotain paheksuttavaa.
Säälittävää. Kuolisivat häpeään, jos kuulisivat totuudet kaikesta. Ovat siis ilkkuneet asioille mitkä olleet rikoksia, sabotoitu tai lavastettu tahalleen.
Säälityävää.Kaukana mistään tavallisesta perussetistä.
Kommentit (3)
Hurjalta kuulostaa. Pahantahtoisia ihmisiä toki on, mutta ei varmaankaan kovin yleistä tuon kaltainen toiminta. Onko sulla kaikki hyvin, ap?
Vierailija kirjoitti:
Hurjalta kuulostaa. Pahantahtoisia ihmisiä toki on, mutta ei varmaankaan kovin yleistä tuon kaltainen toiminta. Onko sulla kaikki hyvin, ap?
Ei selvästikään ole. Mutta skitsofreenikot saattaa olla joskus ihan tyytyväisiä harhoissaan
F20.0 - F20.9 (ap)