Kaverini mies petti häntä köyhän lapsenvahdin kanssa
En käsitä mitä miesten päässä liikkuu. Tämä mies on toimitusjohtaja. Kaverini on myös upea, menestynyt ja kova akateeminen uranainen, jossa ei ole mielestäni mitään vikaa.
Voisiko miehet selittää, mitä tuossa on oikein voinut tapahtua?
Kommentit (19)
Täyspaska luonne tuolla miehellä. Eipä siihen sen syvempää selitystä tarvita.
köyhyydellä ei ole mitään tekemistä asian kanssa, nakki kovettui ja piti saada tussua.
Miksi edes etsit vikaa naisesta, etkä siitä hyväksikäyttäjästä? Kaikki miehet eivät ole tuollaisia.
No tämähän on tavallista hienovaraisempi inkkelin avaus, uskokaa tai älkää. Se on tuo "kova" joka sen viimeistään paljastaa, heh. Vähän yritystä oli muttei se taidoksi muutu yhtäkkiä kyllä. =]
Oon sen aiemlinkin sanonut, 98 prosentille pettäjistä sen toisen osapuolen ulkonäöllä ei ole pskaakaan väliä. Pääasia että kulli uppoaa vieraaseen.
Ehkä tämä lapsenvahti on antanut miehelle feminiinistä energiaa? Lämpöä, pehmeyttä, vastaanottavaisuutta, kuuntelevan korvan, kannustusta jne.
Miten naiset saavat yhdistettyä päässään ammatin talouden ja seksin. Voisiko naiset selittää, mitä siellä päässä oikein silloin tapahtuu?
akateeminen koulutus tappaa kaiken luovuuden, tunneälykkyyden ja empatian...
koskaan ei kannata ottaa akateemista kumppania...
Sattuu näitä tekihän tunnettu taitelija lapsen lastenhoitajan kanssa.
Myöhemmin vaimo hänestä tuli kuulemaansa asti.
Hyvät välit kaikilla keskenään.
Ex ja nyx ei kaikki riitele kun liitot päättyy.
Vierailija kirjoitti:
Täyspaska luonne tuolla miehellä. Eipä siihen sen syvempää selitystä tarvita.
Tämä juuri. Ihan sama syy minkä takia köyhä mies pettää köyhää vaimoaan.
Ihana mies. Auttoi yksinäistä naista.
Tää kuulostaa yllättävän paljon siltä, mitä juuri tapahtui H3H3-omistajien kanssa.
Pettäjät pettävät yleisemmin sellaisten kanssa, jotka suostuvat olemaan pettämisessä mukana. Pettäjät eivät välitä kenestäkään muusta, kuin omasta itsestään ja heidän omasta onnestaan ja nautinnostaan.
Höpö höpö. Oot katsonut liikaa pornoa.
Sorry "( taiteilija siis
Ja kuolemaansa ,,,pitäs olla tarkempi
Se näistäkin
Vierailija kirjoitti:
akateeminen koulutus tappaa kaiken luovuuden, tunneälykkyyden ja empatian...
koskaan ei kannata ottaa akateemista kumppania...
Väitteessäsi menevät sekaisin koulutus, persoonallisuus ja tunne-elämän taidot. Akateeminen tutkinto ei ole diagnoosi luovuuden, tunneälykkyyden tai empatian puutteesta.
Tutkimuksissa luovuus ja akateeminen suoriutuminen ovat keskimäärin positiivisesti yhteydessä, ja laajassa meta-analyysissä tunneälykkyys ennusti akateemista suoriutumista. Vuonna 2026 julkaistussa meta-analyysissä koottiin 55 tutkimusta, 70 vaikutuskokoa ja 7 490 opiskelijaa. Tulosten mukaan monitieteinen opetus edisti luovuutta merkittävästi. Vuoden 2026 meta-analyysissä koulutus oli lisäksi positiivisesti yhteydessä avioliittotyytyväisyyteen.
Mies oli turhautunut, tylsistynyt. Tämä toinen nainen herätti miehen kalpeasta tylsyydestä.
Mies pettää koska luulee ettei jää kiinni. Olen käräyttänyt monta pettäjää. Moraalini ei salli että pettäjä pääsee ilman seuraamuksia jos pettää joten käräytän pettäjän.
Tilaisuus,
Moraali,
Ei aitoa rakkautta vaimoa kohtaan