Ovatko ihmiset alkaneet säästää hygieniastakin?
Ainahan julkisissa on ollut haisuleita, mutta nyt on alkanut ihmiset haiskahtaa jo kaukaa kaupoissakin ja odotusauloissa. Enää ei haise pelkästään liasta pinttyneet ulkovaatteet vaan yhä useammin haiskahtaa strategiset paikat, ikään kuin niitä ei enää päivittäin pestäisi.
Onko vaikutelmani väärä vai onko muutkin huomanneet saman? Ihan kuin säästettäisiin jo suihkusaippuasta ja vedestäkin.
Kommentit (4)
Vaikea kuvitella tilannetta, missä joutuisin haistelemaan kenenkään genitaalialuetta ruokakaupassa.
Vierailija kirjoitti:
Ootko koira kun haistat strategiset paikat noin tarkkaan? Miten edes pääset niin lähelle että haistat jonkun haarovälin?
No en kaikkia ihmisiä haista. Pesemättömät kyllä.
Mulla on aina ollut hyvä hajuaisti, mutta nyt se on joko terävöitynyt entuudestaan taikka sitten ihmiset on tosiaan alkaneet haista enemmän. Nytkin odotan omaa vuoroani pankkiin mutta seison ulkona, koska odotusaulassa on liikaa epämiellyttäviä hajuja. 😅
Ap
Eilen oltiin ravintolassa ja haistoin heti, että jollain siellä on vaginoosi.
Ei ole mikään siunattu lahja tämä hajuaisti, kun hajumieltymykset on ihmisen, ei koiran.
Ap
Ootko koira kun haistat strategiset paikat noin tarkkaan? Miten edes pääset niin lähelle että haistat jonkun haarovälin?