Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kukaan ei enään puhu vuorotteluvapaan poistosta.

Vierailija
18.08.2026 |

Mulla ois kova tarve kuntouttaa itseäni sekä hoitaa omien vanhempien asioita jotta pystyn ja jaksan viimeiset 15v ennen eläkkeelle pääsyä. Eikö jotain pitänyt tulla tilalle vai muistatko väärin? Varmaan julkisen puolen virkavapaihin ei hallitus kuitenkaan puuttunut. Nyt olen valmis antamaan ääneni sille puolueelle joka lupaa palauttaa vuorotteluvapaamahdollisuuden.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katselin noita vuorottelijoita. Yksikään ei kyennyt palaamaan kunnolla entisiin töihin. Se sonta iski kauheampana päin jokaisen palaajan näköä. 

Vierailija
2/2 |
18.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Töissä juuri yksi muistutti että hän tuli taloon kun sai työttömänä 6kk vuorotteluvapaan sijaisuuden ja sen jälkeen vakkaripaikan toisella osastolla. Että näinkin voi käydä kun saa mahdollisuuden

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla