Elli Haloo fanpage
Huh huh! Nyt viikonloppuna oli Haloo Helsingillä kova meininki. Torstaina Vaasassa koko yleisö lauloi Ellille onnittelulaulun ja Porissa oli niin rakastavasti kannatteleva meininki, kun Ellille tosi henkilökohtainen ”voiko enkelitkin eksyä” biisi sai hänet kyyneliin ja sitten koko yleisö kannusti niin ihanasti.
Kommentit (7)
Yhdessä keskustelussa oli todella monet kehuneet tuon videon tunnelmaa
Ellin tekstitykset kyllä joka kerta erittäin hienoja, ei tarvitse ikinä pettyä. Vaatii kyllä ajatuksella kuuntelua, jotta ymmärtää, että Haloo Helsingin vaikkapa Reiviluola tai Pulp fictionkaan eivät ole mitään höttö biletysbiisejä, vaan sanoma on aika syvällinen. Elli ottanut sanoituksissaan kantaa moniin yhteiskunnallisiin epäkohtiin sen lisäksi, että purkaa teksteihinsä myös omia suruja, ahdistusta, iloa ja kaikkia ajatuksia ja tunteita ylipäätään.
Jos olisi pakko kuunnella koko loppu elämä ainoastaan suomenkielistä musiikkia, niin kyllä Haloo Helsinki kuuluisi isona osana siihen. Nykyään enimmäkseen englannin kielinen musa menee, mutta livenä Haloo Helsinki kyllä todella mahtava ainakin
Vierailija kirjoitti:
%3D&ra=m
Tässä videossa kohdasta 2:30 eteenpäin nähtävissä tämä herkkä hetki
Näin tämän livenä ja huh huh mikä tunnelma. Muutoin encore eli Pulp fiction 2026 versio ja Reiviluola olivat kovimmat kun koko yleisö oli ihan mukana ja tottakai maailman toisella puolen yhteislaulu joka ei ikinä petä. Jos et Haloota ole kuunnellut tai käynyt keikoilla, niin iso suositus
Aivan mahtava meininki Haloo Helsingillä aina
Vierailija kirjoitti:
%3D&ra=m
Tässä videossa kohdasta 2:30 eteenpäin nähtävissä tämä herkkä hetki
Kannattaa katsoa, tätä kehuttiin toisessa keskustelussa kovasti
Tässä videossa kohdasta 2:30 eteenpäin nähtävissä tämä herkkä hetki