Saako teidän mielestä kerrostalossa soittaa musiikkia täysillä?
Naapuriin muutti pari viikkoa sitten uusi pariskunta ja viikon ajan nuo ovat soittaneet musiikkia täysillä pari tuntia putkeen. Yleensä päivisin, mutta myös illalla. Ei siinä mitään, kyllä kerrostalossa saa kuunnella musaa jne. Mutta ei sentäs ihan noin kovaa.
Asunnoissa on paksut seinät ja harvoin naapureista kuuluu mitään ääniä, ainoastaan silloin, jos huutavat täysillä. Joten nuo soittavat musiikkia täydellä voluumilla.
Kommentit (4)
postilaatikkoon, että musiikki häiritsee. Nyt saan osakseni mulkoiluja, omasta mielestään eivät häirinneet. Ja rivarissa asutaan, toivottavasti ei enää kauan!
Käy juttelemassa ko. naapurien kanssa suoraan, älä ala lappus-diplomatian linjalle
Ja kieltämättä tuota musiikkia voisi sietääkkin, jos se olisi kunnon musaa. Mutta kun ei ole! Samat biisit soi kerta toisensa jälkeen. ARGH.
Kerrostalossa tarpeeton häiriönaiheuttaminen on kielletty mihin aikaan tahansa. Stereoiden huudattaminen täysillä ei ole " normaalia elämisenääntä" .