Miksi AfD:n kannatus jatkaa nousuaan Saksassa?
Kommentit (37)
Samasta syystä kuin persut ja kaikki muut tulee tekemään jatkua kasvua. Ihmiset herää.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä se saksalainenkin lopulta kyllästyy siihen että maata yritetään täyttää nee ke reil lä.
mutta eikö se ole vain rikkaus?
Miksi? Viimeiset vuosikymmenet ovat olleet sosialistien valtaa. Nyt mennään reilusti oikealle ja se on oikein.
Jengi on kyllästyny käymään paskalla!
Täällä tsempataan äärioikeistoa valtaan Saksassa. Tämä on kyllä jo testattu vajaa sata vuotta sitten. Ja mites meni?
Vierailija kirjoitti:
Täällä tsempataan äärioikeistoa valtaan Saksassa. Tämä on kyllä jo testattu vajaa sata vuotta sitten. Ja mites meni?
Silloin vallassa oli kansallissosialistit, ehkä äärioikeisto osaa hoitaa hommat fiksummin.
U can kill all yoyo negros but u cant kill an idea of yoyo negros.
Taitavat olla melko tyhmiä siellä. AfD on avoimen putinistinen ja täysin Moskovan linjoilla. Muttta ehkä sitä e haluavat.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Täällä tsempataan äärioikeistoa valtaan Saksassa. Tämä on kyllä jo testattu vajaa sata vuotta sitten. Ja mites meni?
Silloin vallassa oli kansallissosialistit, ehkä äärioikeisto osaa hoitaa hommat fiksummin.
Höps pöps.
Ainakin Musk ja monet muut superrikkaat tukevat laitaoikeistoa rajusti, omien tarkoitusperiensä vuoksi.
Vastaus on vuoden 2015 jälkeen tapahtuneet asiat. Tulijat ovat nostaneet kaupunkien kustannuksia sekä rikostilastoja, asuntopula on kasvanut, lääkärille on vaikeampi päästä...Tästä kehityksestä ei ole ollut mitään hyötyä tavalliselle saksalaiselle. Tämä jostain syystä jää medialta mainitsematta puolueen suosion kasvua käsittelevissä jutuissa.
Persut ja AfD ovat vasemmiston perseilyn tulos. Ilman vasemmiston perseilyä ei olisi persuja.
Vasemmisto väittää, että me emme pärjää ilman kielitaidottomia kehitysmaalaisia ja he tuovat maahan veronimijöitä kehitysmaista, joissa naisilla ei ole mitään oikeuksia ja he haluavat, että rakennamme kehitysmaalaisten varaan tulevaisuutemme ja he muka maksavat meidän eläkkeitä pienistä palkoistaan.
Surullista ja tyhmää. Mutta niinhän vasemmisto on....
Maailma ei tullut kylään. Maailma tuli jäädäkseen ja toi mukanaan tapansa ja rappionsa.
Sitä saa mitä tilaa arvon naiset ja vihervasemmiston perseilijät. Uskallatteko siskot mennä taksilla kotiin baarista? Pitääkö ottaa naisten taksi?
Uskallatteko siskot kulkea ulkona pimeällä?
Hyvät siskot olette tuoneet sharialain maahan, missä naiset eivät voi liikkua ilman saattajaa.
Tuossa jutussa asiaa selitetään näin:
Asiantuntijan mukaan AfD:n nousun taustalla on työväestön tuki.
Viestintäasiantuntija Frank Brettschneide Hohenheimin yliopistosta sanoi espanjalaislehden haastattelussa, että AfD tarjoaa saksalaisille työntekijöille heidän menettämäänsä identiteettiä.
– AfD käsittelee työpaikan menetyksen ja sosiaalisen rappeutumisen pelkoa, tukien ja ruokkien työväenluokan huolia, Brettschneider sanoo.
SDP/vasemmisto ei halua poistaa työttömiä kehitysmaalaisia maasta, vaan tyytyy leikkaamaan kaikilta. Minusta olisi tärkeämpää lähettää wolttikuskit ja taksikuskit takaisin turvallisiin maihinsa.
Ennen vasemmisto ei hyväksynyt mamutusta, se vastusti sitä vimmatusti, nyt se on sen pääasia.
Mikä on muuttunut?
Silloin ennen vasemmisto edusti duunareita jotka olivat töissä. Nyt vasemmisto edustaa veronimijöitä, jotka eivät käy töissä, vaan saavat erilaisia tukia. Siksi vasemmisto haluaa lisää veronimijöitä maahan jotta se saa lisää äänestäjiä.
Miehet eivät ole ymmärtäneet, että naisia jurppii miesten kaikenlainen ylivoima. Siksi naiset ovat ryhtyneet sotaan miehiä vastaan. Miehet ei tätä ole tajunneet.
Tämä selittää miksi naiset haluavat maat täyteen ulkomaalaisia, vaikka uudet vaihtoehdot on huonompia heille.
Miehet luulivat että miehekkyys voima ja osaaminen olisi seksikästä ja miehekästä, mutta se onkin leveilyä, mansplainausta ja toksista maskuliinisuutta.
Naiset yrittävät unohtaa miesten ylivoiman naisiin nähden ja kutsuvat sitä voimaantumiseksi. Naiset eivät kunnioita miehiä, koska he yrittävät kilpailla miesten kanssa. Se on turhaa, koska miesten Y kromosomi tekee miehistä ylivoimaisia naisiin nähden.
Miehet on isoja vahvoja loogisia älykkäitä kekseliäitä ja eteenpäin pyrkiviä johtajia.
Homotkin alkaneet siirtyä sen puolueen suuntaan koska m*slimit eivät ole kovin homomyönteisiä, heitä huolestuttaa.
R*iskaukset ja muut rikokset ovat räjähtäneet käsiin Euroopan suurkaupungeissa mikä on suurin syy että tällaiset puolueet on alkaneet saamaan kannatusta. M muuttoa halutaan vähentää.
Maah anmu utto lisää rasismia. Maa han muutto vähentää maan turvallisuutta ja onnellisuutta.
Vihervasemmisto ja kokoomus on lisännyt rasismia, tuomalla maahan erilaisia yhteen sopimattomia kulttuureja. Suomalaiset ja rasistin leimaa pelkäävät länsimaalaiset, eivät yleensä ole rasist eja, mutta vihervasemmisto toi maahan rasisteja, jotka vihaavat valkoisia ihmisiä ja meidän saavutuksia.
Siksi he eivät kunnioita meidän sääntöjä, eikä meidän tapoja. Mikä näkyy siinä, että naiset eivät saa olla rauhassa yksin kulkiessaan ja valkoiset pojat hakataan joukolla.
Yleensä kaikki kulttuurit törmäävät erimielisyyksiin eikä niiden sekoittaminen ole suotavaa.
Jakamaton ihmisarvo ei oikeuta maahanmuuttoa Suomeen. Lopettakaa sellaisten sanojen hokeminen mitä ette ymmärrä.
Vihreät ovat ruvenneet hokemaan sanoja ja liittäneet niiden merkitykseen jotain heidän agendaansa kuuluvia asioita. Kuten, jakamaton ihmisarvo tarkoittaa että kuka tahansa saa muuttaa mihin tahansa maahan, ja meidän pitää maksaa Kela GOLD kenelle tahansa.
Kyllä se saksalainenkin lopulta kyllästyy siihen että maata yritetään täyttää nee ke reil lä.