Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hermo menee! Nuoriso kavereineen keskenään päivät kun me vanhemmat ollaan töissä

Vierailija
04.06.2026 |

Hirveä sotku ja usea nälkäinen suu tahtoo ruokaa heti kun pääset kotiin. Ja nyt puhutaan iästä ysiluokkalaisesta lukiolaiseen. Koen epäonnistuneeni. Kyse ei ole siitä etteikö he osaisi vaan siitä etteivät viitsi. 

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itepä oot opettanut ne tuolle tavoille.

Vierailija
2/4 |
04.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä ne siitä aikuistuu, jos perusasiat kunnossa, vaikkei nyt siltä tunnukaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käske tehdä itse ruokansa jos on nälkä. Jos et ole opettanut ruuan tekemistä niin siinä teille agenda kesäksi.

Vierailija
4/4 |
04.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaverit saa porttikiellon, kotonanne vieraillaan vain kun vanhemmat ovat kotona. Omille lapsille varattu päiväksi eväät. Lisäksi ehdoton kielto ruoan mankumisesta kun vanhempi kotiutuu. Ruokaa tulee kun tulee, muksut voi odottaa jos ei muka itse osaa tehdä voileipää. Sääntöjen rikkomisesta menee viikkorahat yms muuta mukavaa.

Nyrkin voi ja saa lyödä pöytään teinien kanssa tuollaisista perussäännöistä.  Jos niitä ei komenna niin ne elää kuin pellossa. Joku roti!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kuusi