Guguu konkkaa kohti - ei enää muotia
Kommentit (16)
Miksi jouduttu nostamaan hintoja kun vaatteet kuitenkin tuotetaan kaukoidässä muutamalla eurolla per kappale?
Menkää suoraan ostoksille Aasiaan saa samalla kierrätys vaatteet kuin loman . Nykyään Luhta vaatteissa lukee kiina ja kierrätettyä. Sekundaa täyteen hintaan .
Voi ostaa Intiasta oikeaa puuvillaa ja ommella itse pehmeitä luomu vaatteita.
Moskovan ja kalingradin ilmatila suljettu drooni uhan takia. Mitä kylvää sitä niittää tee toisille mitä itselle.
Käki gugguu, gugguu! Gugguu! Gugguu!
Vierailija kirjoitti:
Menkää suoraan ostoksille Aasiaan saa samalla kierrätys vaatteet kuin loman . Nykyään Luhta vaatteissa lukee kiina ja kierrätettyä. Sekundaa täyteen hintaan .
Etsipä Tokmannin Pola-tuotteista valmistusmaa ja materiaalimerkintä, ei ole. Miksi ostaisin?
Ihmettelin jo 10 vuotta sitten vaatteiden menekkiä. Rumia kuoseja, halpaa puuvillaa ja huonot langat saumoissa.
Ei kannata asua !uuden mailla kun on omakin.
Mikä uskonto sen mukaan tulee JAHVEN kosto hampaat hampaista tai Jehovan tai budhan karmaa . Eihän noita sekundat kestä arkielämää.
Pol vai pol . Vai puola . Työleiri kulttuuri ei kiinnosta . Ihmiskauppaa ei tueta. Elinkauppa on rikollista varastaa jonkun sisäelimet. Sairasta . Pitää tukea puuvillan viljelijöitä .
Koittakaa nyt edes elimiiä varastavat pysäyttää . Sairasta joukkoa . Liikkuu maasta toiseen.
Kalliita olivat jo kymmenen vuotta sitten kun lapselleni niitä ostin; jos vielä kallistuneet niin ei ihme jos ei kauppa käy. Itse pidin malleista ja väreistä silloin kovasti ja sai hyvin myytyä myös eteenpäin.
Yritykset pesee rahat ja piilottaa ne . Sitten ne esittää ettei ole rahaa maksaa palkkoja. Veroja. Tokmanni myi pesetämmömiä täkkejä puoliksi kellastunutta.
Gugguun vaatteet olivat ainakin 10 vuotta sitten lasten päällä huonoja. Bodyt liian tiukkoja ja muutenkin jäykkää ja huonoa kangasta. En maksaisi enää tuollaisia hintoja siitä ”laadusta”.
No voi ylikalliit lasten vaatteet ei menekään kaupaksi.