Sos-lapsikylä - kavallus uutinen
Mikä tämä juttu on, Sos-lapsikylän jotakin johtajaa/esihenkilö epäillään kavalluksesta. Olen nähnyt tästä Sos-lapsikylästä paljon mainoksia, ilmeisesti jotakin lastensuojelu palvelua? Mitä nyt on taas tapahtunut. Yle tuosta ainakin uutisoi, onko lisää uutisia yms. lähteitä aiheesta? Missäpäin sattunut.
Kommentit (6)
Mihin ihmisistä katoaa rehellisyys?
Porsastelua ja korruptiota. Nylkeä elävältä pitäisi nämä tällaisiin rikoksiin syyllistyneet rahan perässä juoksijat. Nahasta voisi tehdä maton jonnekin ambomaahan.
Tyhmähän se on joka ei hyödynnä hyvää tilaisuutta saada helposti ilmaista fyrkkaa.
Ahne sukupolvi, kaikki eduskuntapuolueet ja kalergikalewit kannattavat moraalittomuutta.
Oma suosikkini oli tämä Huussi ry:n konkurssiin ajanut kavallus. Sai silti tytöt matkailla Afrikassa ja jopa yksi toi puolison mukanaan itsenäisyyspäivänjuhliin.
Näytä yksikin järjestö, jossa ei rahaa kahmita pomoportaan taskuihin. Lukekaa Tuppeensahattu Nuorisosäätiö, siinä kahmintaa kepun tyyliin. Siinä sopassa mm Antti Kaikkonen sai tuomion ja nyt keekoilee edelleen eduskunnassa ja olipa välissä ministerinäkin. Matti Vanhanenkin teki kaikkea luvatonta ja päätyi sen jälkeen eduskunnan puhemieheksi. Nämä ns vanhat puolueet ovat edustettuina varmaan kaikissa isoissa järjestöissä ja tuon kirjan luettuani olen 100% varma, ettei Nuorisosäätiö ole ainoa missä toimitaan rikollisella tavalla.
Mutta hei ei saa leikata!