Konkurssitilassa oleva Suomi ei taida pärjätä ilman Eu:ta
Suomi on hieman liian pieni ja köyhä pärjätäkseen ilman Eu:ta.
Suomella oli joskus Markka, mutta keinottelijat, kuten George Soros ostivat Suomen valuuttaa, joten Suomen hallituksen täytyi kerta toisensa jälkeen defalvoida markka. Sijoittajat rikastuivat ja Suomi köyhtyi. Eikä Suomi mahtanut sille mitään.
Jos olisimme ilman EU-jäsenyyttä maksaisimme monesta tuotteesta hieman enemmän ja korot olisivat aina suurempia. Väkeä Afrikasta ja Lähi-idästä tulisi samalla tavalla, siitä tietyt politiikot pitävät huolen kaikissa olosuhteissa. Silloin meidän pitäisi kunnioittaa enemmän Venäjää ja ottaa myös Venäjän edut ja toiveet paremmin huomioon.
Kommentit (2)
Mä toivon eun väliintuloa. Ne ratkaisut kun voi olla paljon parempia kuin orpopurran. Varmasti hoitaisivat sosiaaliturvankin kuntoon, koska ovat sen riittämättömäksi todenneet. Ja pistäisivät korruprionkin aisoihin. Siksihän orpopurra pelkää, kun on peiteltävää.
Tarvitsemme Suomeen lisää yrityksiä, jotka tuovat valtion kanssaan verotuloja.