Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies tiskaa

Vierailija
08.04.2026 |

Mies tiskaa astiat kädenlämpöisellä vedellä ja astiat ihan rasvaisia, kun herra ei voi käyttää kuumaa vettä, koska kädet palaa. Ihan ymmärrettävää, mutta mikä ihmeen vaikeus on käyttää tiskihanskoja, kun joutuu tiskaamaan käsin? Kauhea kitinä ja ulina, että ovat naismaisia. Siis miksi miheillä on aina tällaisia ongelmia ja joku noinkin turha asia voi uhkaa miehistä ''ylpeyttä''?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska kotityöt kuten tiskaus on naisten työtä.

Vierailija
2/5 |
08.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

No eihän kumihanskoja käyttävää miestä voi kunnioittaa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä kyllä mies tiskaa rutisematta ja jopa paremmin kuin minä. Meillä kotonakin oli sama, isä hoiti tiskit paljon useammin kuin äiti. Mistä ihmeestä Ap olet saanut oman harhaluulosi? Haluatko vain uhriutua kotitöiden määrästä?

Vierailija
4/5 |
08.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vttu mitä ulinaa ap. Taas päätit keksiä tällaisen miesviha-aloituksen ja viettää toosa kusessa aikaa sen parissa.

Vierailija
5/5 |
08.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiskaan paljon useammin kuin naisystäväni, lähes poikkeuksetta minä. Mitä tiskihanskoihin tulee, itselleni ei edes mahdu sellaiset. Jospa nyt vaan suljet tämän sivuston ja jatkat elämääsi. Suhteesta tuskin tulee kanssasi yhtään mitään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi seitsemän