Lue keskustelun säännöt.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Ponyn ja Racen ero?
07.05.2007 |
Rattaita vauvalle tässä etsin ja nuo Brion Ponyt tai Racet voisi olla sellaiset kunnolliset ja toimivat meidän tarkoitukseen. Mutta mikä ero noilla malleilla on? Siis tiedän että Ponyssä ei ole kuomua ja racessa on, mutta onko muuta eroa? Ponyyn saa kuomun lisävarusteena, mutta onko se sitten yhtäkuin race?
Voi tätä valinnan vaikeutta....
Kommentit (2)
...osoitteista http://www.engbaby.com/FI/BRIO/Vagnar2005/Race1.html
ja http://www.engbaby.com/FI/BRIO/Vagnar2005/Sitty1.html. Siellä on tosi tarkkaan kerrottu tiedot. Itselläni ei ole henk.koht kokemusta kyseisistä rattaista, mutta olen niitä myös jossain vaiheessa katsellut yhtenä vaihtoehtona.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Ponyt eivät ole vauvalle hyvät, koska selkänojaa ei saa makuuasentoon. Valjaat ovat myös 3-pistevaljaat eli eivät mene olkapäiden yli. Oikein hyvät rattaat hieman isommalle.