Yksinkertaiset ihmiset ovat onnellisempia
Siksi Suomi on vuodesta toiseen maailman onnellisin
Kommentit (9)
Ei pidä paikkaansa. Persuthan marisevat kaikesta.
Totta!Ihanaa että saan olla eläkkeellä ja nautiskella!🤗
Vierailija kirjoitti:
Ei pidä paikkaansa. Persuthan marisevat kaikesta.
Ei ole tervettä ajatella persuja aamusta iltaan, hae apua
Autuaita ovat yksinkertaiset..kuten iso osa suomalaisista...eivät ymmärrä,miten mukavaa on olla rikas,elää "lännen malliin"ilman minkäänlaisia vastoinkäymisiä ja omistaa kaikkea elämää sulostuttavia ja helpottavia vempaimia..ja nauttia elämästä,on rahaa ja rakkautta..
Jep. Älykäs ihminen tarvitsee erilaisia substansseja päästäkseen samaan mielentilaan minkä tyhmä ihminen saavuttaa mölkkyä pelatessa.
Eli temperamentilla ja sillä, että täällä on kasvatettu arvostamaan kohtuullisuutta ei ole asian kanssa mitään tekemistä?
Tyhmä ei tiedosta ongelmia, ja on siksi kokoajan onnellinen, vaikka hänellä menisi kuinka huonosti. Fiksu ajattelee kokoajan, että mikä muualla on huonosti, vaikka olisi asiat itsellään ihan hyvin.
Anteeksi,mutta en jaksa välittää tuon taivaallista miten asiani olisivat paremmin!Asiani ovat ihan tarpeeksi hyvin,kun saan olla eläkkeellä,nukkua ja laiskotella!🤗
määritä onnellisuus...