1,5yleistuki työtön "oven",=varhennettu eläke saaja...
Miten ajattelitte muuttuvan asioiden kohdallanne,??Ei voi ostaa lääkkeitä saati käydä lääkärissä mutta eihän sinne pääsekään..
Kommentit (5)
Aikalailla hirvittää, mitä seuraavaksi tulee.
Eihän tässä maassa voi pian asua....elää ?? Kuka söi meidän maassa kaikki rahat.Rahaa jaettiin sinne tänne.Ja jaetaan.Suoni on oikeasti jäämä vanhasta neukkulasta.
Hallitus toisensa perään on keksinyt ehtymättömän tulonlähteen: omistusasuja, aivan erityisesti omakotiasuja jolla on auto tai pari.
Se ei pääse pakoon koska se on sidottu seiniin ja sillä on varmasti ihan rajattomasti varaa maksaa lisää kaikkia "vapaaehtoisia maksuja" ja tekopyhiä "kulutusveroja" eli puhtaan monopoliaseman turvin riistettyjä maksuja joita on mahdotonta välttää jos haluaa viettää edes eurooppalaisen alemman keskiluokan normaalia elämää.
Ainoa mysteeri on kotimainen kulutus joka putoaa eurolleen samassa tahdissa kuin mitä verot ja veroluonteiset maksut nousevat minkä seurauksena verotulot romahtavat samalla kun työttömyysmenot pomppaavat pilviin.
lisää kurjistusta tiedossa.Sain muutaman tonnin hulevesiimaksunkin tänään tietooni.Eipä tässä ostella mitään.Laskuihin uppoaa monta kymmentä tuhatta euroa vuodessa noihin.