Janus Putkonen kertoi Venäjän tekoälymerimiinoista
Sellaisia on ilmeisesti Hormuzin salmessa ja ne on niin älykkäitä että hyökkäävöt vain tiettyjen kimppuun eikä edes operaattoria tarvitse olla, että ne toimii
Tietääkö joku noista lisää
Kommentit (13)
Niitä kutsutaan maitovalaiksi ja ne räjäyttää itsensä vihollislaivoiksi luulemiensa laivojen kylkeen. Venäläiset on aina olleet julmia sekä ihmisille että viattomille luontokappaleille.
Venäläisten aseet ja saavutukset on nykyään tekoälyn hallusinaatioita.
Janus on satusetä. Sopisi pikkukakkoseen kertomaan satuja.
Otsikossa näkyisi olevan hevonpaskabingon avainsanoja ainakin "Janus Putkonen", "Venäjän tekoäly".
Puttepossu vain piipittää voimattomana yksinään oman maansa mediaan - mitään ei kumppaneidensa hyväksi ole tehnyt, eikä tee.
Vai sellainen aloitus Igorilla tänään siellä Pietarin trollitehtaalla
Samanlainen ihmelaite kuin venäläinen perseenpäristin - ei mahdu perseeseen , eikä pärise.
Vierailija kirjoitti:
Janus on satusetä. Sopisi pikkukakkoseen kertomaan satuja.
Janus on satusetä. Sopisi pikkukakkoseen kertomaan satuja.
En katselisi häntä hetkeäkään pikku kakkosessa. On vähän heikot sadut tuolla sedällä. Olisi voinut toki päästä kertoilemaan 1970-luvun alussa, kun kaikki muukin kommaripropaganda oli huudossa. Onneksi siitä ajasta on päästy. Vielä kun päästäisiin Januksesta ja dosentista.
Tekoäly on miina ja vain hölmö astuu siihen.
Varmaan tosi hyviä, yhtä laadukkaita kuin se kaatuileva venäläinen uusinta uutta oleva high tech -robotti.
Suomihan on johtavia maita merimiinojen kehityksessä, katso iigori vaikka pm-16 merimiina
Hmm. Digitaalinen miina🤔oliko niille joku toinenkin nimi.
Vierailija kirjoitti:
Varmaan tosi hyviä, yhtä laadukkaita kuin se kaatuileva venäläinen uusinta uutta oleva high tech -robotti.
Ehkä sillä oli ramppikuumetta ja se juotettiin känniin ennen esiintymistä
Tuskin niitä on ja vaikka olisikin, ei niitä käytetä. Venäläiset päinvastoin laittoivat Syyriassa olevan S-400 kalustonkin transponderit pois päältä, kun Iran pyysi apua. Kremlin vastaus oli totuttu eli vähän paheksuntaa ja totaalinen alistuminen.