Puolitoista miljoonaa suomalaista seurasi jääkiekkoa
Mutta moniko katsoi yksin. Silmäparien lkm voi olla 3-4 milj. Yle voisi enemmän avata mitä oli 1,6 miljoonaa. Tv vastaanottimia vai mitä?
Kommentit (13)
Mä en katsonut. Lopputulos kiinnosti kyllä, mutta se katsominen on niin hermoja raastavaa. Olympialaisista katsoin ainoastaan taitoluistelun.
Miljoonia ihmisiä oli saastuttamatta luontoa.
Vierailija kirjoitti:
ihas sama, ei kiinnosta
Kiinnosti kuitenkin tulla kommentoimaankin.
Vertailun vuoksi Ranskassa on enemmän rugbyn pelaajia kuin koko maailmassa jääkiekkoilijoita
Vierailija kirjoitti:
Suomi-Kanadapeliä vai pronssiottelua?
Suomen pelejä yleensä. Ylen mukaan olympialaisten aikaan..
Lähes kaikki miehiä. Ehkä 8% katsojista oli naisia, silloinkin miehen kanssa yhdessä.
Nuo katsojaluvut tulevat Finnpanelin mittauksista. Niihin merkitään kaikki katsojat. Eivät mittaa vain sitä mitä kanavaa katsotaan.
Me olimme Finnpanelin tutkimusperheenä muutaman vuoden, mutta lopetimme kun katsoimme niin vähän telkkaria. Valittivat, kun yläkerran telkkaria ei oltu katsottu pitkään aikaan ja halusivat hakea siitä mittarin pois. Sanoimme, että saivat hakea samalla molemmat. Osallistumisesta sai pienen korvauksen, mutta ei ollut vaivan arvoista mielestäni, minua aina stressasi että muistinko merkiä oikein, tai jos telkkari jäi päälle eikä kukaan katsonut ym.
Miljoonat kärpäset tykkää lehmän paskasta.
Silloin neljä miljoonaa ei katsonut
Suomi-Kanadapeliä vai pronssiottelua?