Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Yhden hengen jouluruoat ja herkut 165€ (holiton)

Vierailija
21.12.2025 |

Mm. pienehkö kinkku, graavilohta, valmisriisipuuroa, vaniljakastiketta, rosollivempeleet, virvoikkeita, juustoja. Ihanan kallista.

Kommentit (11)

Vierailija
1/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rosollivempeleitä en olekaan maistanut. Mistä päin Suomea tämä herkku?

Vierailija
2/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse tekemällä säästää paljon, mutta yksinasuvalle valmiit einekset on kyllä annoskooltaan järkevämpiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene ABC:lle syömään.

Vierailija
4/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Holtiton.

Anteeksi kirjoitusvirhe.

Ap

Vierailija
5/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten voi olla noin kallista? Asun yksin ja varmaan joku 50-60€ menee kauppaan. Sisältää laatikot, kinkun, kylmäsavulohen, punajuuria, juustoa, saaristolaisleipää, joku jälkkäri vielä. 

Vierailija
6/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tjaah  hotelli joulu 4vrk täyshoito 500e.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostoksissa oli toki mukana muita arkituotteita kuten leivinpaperia ja pyykinpesuainetta. Silti melko tyyristä.

Vierailija
8/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tälle alkoholittomalle riittää 50€.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksin asun minäkin . Ja 3 päivän jouluruuat tai lasken oikeastaan siihen myös 23.12. Ku  täytyyhän silloinkin syödä , eli ensi viikon ti ke to pe. Todnäk menee  yli 200 €  (pikkukinkun olen jo ostanut)    ,   kun 23.12. Kaupassa  käyn ja 4 päivän ruoat   ostan,    eli 50 € per päivä  ja aattelin ostaa  yhden hyvän punaviinipullon   ja muutamia    jouluoluita.kun saunassa  käyn joka  päivä.  Minusta ei ole kallista.  Koko joulu siis 200€ 

Vierailija
10/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hah, meillä on 7 kg kinkku , lohi, kanaa, kaikki jouluiset laatikot ,kilo torttutaikinaa, leivät, jauhoja , öljyt  , rriisi,ym rasvat, hedelmiä, juureksia, paljon kynttilöitä,munia juustoa , jouluiset , piimät, kermat ,maidot ym .tämä kaikki riittää kahdelle henkilölle pitkäksi aikaa ja hinta marketista kotiin tuotuna 255e.

Tietysti teemme ruokia itse. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/11 |
21.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä meni: valmis kinkku 30, kaloihin tulee meneen 40, kalkkuna 20, lastikkotarpeet 8, konvehtirasia 25 e. Nämä kahdelle. Sitten näiden lisäksi 1 shampanja 75 e, ja 1 punkku 60 e.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kolme