Oispa nakkikastiketta ja pottumuusia.. Keitettyjä porkkanoita kylkeen!
Kommentit (12)
Eikö tuo tunnu aika pahalta jos laittaa keitettyjä porkkanoita kylkeensä ?
Maggisbekkikset Airflyerissä on parempaa.
Vierailija kirjoitti:
Kannattaa tehdä. Ei ole kallista, eikä vaikeaa.
Tein tänään ruoaksi nakkikastiketta ja lohkoperunoita, ainekset maksoi yli 30€ ja tästä syö 2 annosta...
Täällä väitettiin että kotona tehty ruoka on halpaa?!
Tässä ainelista ja hinnat:
Snellman nakki 5.50€
Kerma 2kpl 3€
Tomaattimurska 2€
Rypsiöljy 4€
Pippuri 2€
Suola 2€
Valkopippuri 2€
Oregano 2€
Soijakastike 4€
Peruna 1.50€
Chilimauste 2€
Sun pitää metsästää huomenna se. Tai tehdä. Tai tilata.
Mä ottaisin mieluummin punajuuria muushi-nakkisooshin lisukkeeksi.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kannattaa tehdä. Ei ole kallista, eikä vaikeaa.
Tein tänään ruoaksi nakkikastiketta ja lohkoperunoita, ainekset maksoi yli 30€ ja tästä syö 2 annosta...
Täällä väitettiin että kotona tehty ruoka on halpaa?!
Tässä ainelista ja hinnat:
Snellman nakki 5.50€
Kerma 2kpl 3€
Tomaattimurska 2€
Rypsiöljy 4€
Pippuri 2€
Suola 2€
Valkopippuri 2€
Oregano 2€
Soijakastike 4€
Peruna 1.50€
Chilimauste 2€
Laitatko sä ne maustepussit/purkit kokonaan siihen soosiin?
Vierailija kirjoitti:
Maggisbekkikset Airflyerissä on parempaa.
Ja jälkkäriksi Smoothieta Blenderistä.
Vierailija kirjoitti:
Mä ottaisin mieluummin punajuuria muushi-nakkisooshin lisukkeeksi.
Punajuuria. Tulee folaattia mukavasti. Sitä me suomalaiset saadaan liian vähän.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kannattaa tehdä. Ei ole kallista, eikä vaikeaa.
Tein tänään ruoaksi nakkikastiketta ja lohkoperunoita, ainekset maksoi yli 30€ ja tästä syö 2 annosta...
Täällä väitettiin että kotona tehty ruoka on halpaa?!
Tässä ainelista ja hinnat:
Snellman nakki 5.50€
Kerma 2kpl 3€
Tomaattimurska 2€
Rypsiöljy 4€
Pippuri 2€
Suola 2€
Valkopippuri 2€
Oregano 2€
Soijakastike 4€
Peruna 1.50€
Chilimauste 2€
Sä oot laskenut pahasti yläkanttiin nuo mausteet, öljyn ja soijakastikkeen. Sun täytyy laskea sen mukaan paljonko käytit niistä tähän ruokaan.
Esim. Jos vaikka soijakastike maksoi 4e ja käytit 400ml pullosta 5ml niin sun pitää laskea sen 5ml hinta kun ethän sä sitä koko pulloa tähän yhteen ruokaan laita.
Kannattaa tehdä. Ei ole kallista, eikä vaikeaa.