Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kerropa viisi pakollisinta asiaa, jotka joudut heti tekemään,

Vierailija
03.12.2025 |

kun saavut työpaikallesi/ aloittaessasi päiväntyöt?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjautuminen koneelle, sähköpostin ja teamsin avaaminen, meilien ja teams-viestien lukeminen ja kiireellisimpiin heti vastaaminen

Vierailija
2/5 |
03.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos saavun ensimmäisenä niin panen kahvin tippumaan, istahdan vaihtamaan työvaatteet päälleni, siirryn sitten kahvittelemaa, kahvitellessa vaihdetaan kuulumisia ja keskustellaan edellisen päivän töistä sekä tulevista töistä, sitten töihin käsiksi. Samat rutiinit joka päivä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruokin kissat, käyn pissalla, keitän kahvia ja kaurapuuroa, laitan pitkän villatakin päälle. Sitten kone auki ja töihin. 

Vierailija
4/5 |
03.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

kulkuluvan vilautus koneelle, kerrosta ylemmäs pukkarille, kerros alemmas istumaan työtason päälle ja juttelemaan muiden kanssa, omien laitteitten käynnistys, odottelua kunnes kaasupesurin ohjauskeskus on lämmennyt riittävästi, kohta siitä onkin eka puolituntinen niistä kolmesta jotka päivän mittaan tulee vääjäämättä vastaan....N. 4 TUNTIA REIPASTA TYÖSKENTELYÄ, ja sitten päivastainen järjestys, hiukka saldottaen tulevia vapaapäiviä

Vierailija
5/5 |
03.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaurapuuro, kahvi, aamupaska, koneen käynnistäminen ja AV:lla surffailu

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kuusi