KENNEL SUN DAN dobberit ja kiinanharjat elää saastassa!
Jo vuodesta 2008 tullut sanomista, mutta edelleen on saanut porskuttaa ja porskuttaa edelleen iloisesti someissa, ÄLKÄÄ OSTAKO! ILTASANOMISSA KUVIA JA LISÄÄ TIETOA!!
Kommentit (4)
Eläinsuojelutarkastuksissa paljastui puutteita muun muassa koirien asumuksissa ja hoidossa. Koirien pitopaikkojen puhtaudesta ei ollut huolehdittu. Paikat olivat kosteita, erittäin likaisia, ulosteisia ja virtsaisia.
Ilmanlaatu oli erittäin heikko. Ihmistenkin oli tiloissa vaikea hengittää, kun huoneessa oli voimakas ammoniakin katku.
Kaksikko ei ollut huolehtinut koirien terveydestä, puhtaudesta eikä riittävästä ulkoilutuksesta. Joitain koiria pidettiin suljettuina ahtaissa häkeissä.
Käräjäoikeudessa esillä olleet valokuvat koirien elinoloista antoivat järkyttävän näkymän maailmaan, jossa ne elivät.
Nyt Facebookissa siloittelee tekemisiään remonttikuvilla ja pentujen kuvilla. Mitähän remontoi, kun oikeudessa olevien kuvien perusteella paskaa on lattiasta kattoon ainakin koirien tiloissa ja häkeissä?
Kiinnostaisi myös Kennelliiton kanta asiaan. Nythän toi muija myy edelleen koiria koiratorissa. Uusi elsu paikallaan?
Tiedoksi