Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Aconin ovistesti

18.04.2007 |

Hei!



Olen parina pvänä tikutellut ovitsa. Nyt kysynkin pitääkö sen toisen viivan olla tumma että ovis olis plussaa? kahtena pvänä on ollut pelkkä kontrolliviivva mutta tänään sain viereen myös haalean viivan eli ei ovista? nyt kp 14 ja kierto keskimäärin kp 29



t. manteli

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tikku näyttää ovisplussaa, kun testiviiva on yhtä tumma tai tummempi kuin kontrolliviiva. Mulla näkyy tosi hailukka viiva lähes tulkoon aina testatessa. Ovista kohden viiva tummenee. Tasavahva viiva kestää mulla päivän tai kaksi. Harvoin testiviiva on ollut kontrolliviivaa tummempi. Testailut on tietysti hyvin yksilöllisiä, mutta itselläni ovistikutukset menevät näin.



Uskoisin, että sulle ilmaantuu ovis parin päivän sisällä. Sanotaan, että ovis on 14 päivää ennen kuukautisia, joten sulla tämä päivä olisi huomenna (kp 15), jos sun kierto on 29 päivää. Mulla ovis on noin 12-14 päivää ennen menkkoja. Toivotaan, että plussa löytyy ja tärppi käy!



Minni

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla