Mene töihin huutelijat.
Mitenkäs, kun sain onnettomuudessa fyysisiä, parantumattomia vammoja? Eläkkeeni on aika pieni, mutta riittävän iso, etten saa kelalta/sossusta yhtään mitään.
Työkyvyttömyys eläkkeeni maksaa eläkeyhtiö Varma ja verot kyllä kelpaavat valtiolle. Omavastuita, verotuksia ja lääkärikäyntien hintoja on nostettu älyttömästi ja eläkkeiden verotusta kiristetty ja tehty moninkertaiset kateusleikkurit korotuksiin.
Mitäs mene töihin huutelijat siihen? Tuottaako tilanteeni teille enemmän tuloja? Mutkusanna?
Kommentit (6)
Sama tilanne. Välillä ei ole ruoka ja välillä ei lääkkeitä. Tätä menoa tulen yhteiskunnalle hoidoissa ja laitospaikassa hyvin kalliiksi. 👍🏻👍🏻👍🏻
Pystyt näköjään vauvapalstalle kirjoittamaan, joten toimistotyöhön olet kykenevä.
Mene töihin -lausahdus on varattu psykoottiselle raamattuspämmääjälle, pärsseksispämmääjälle, naisvihaspämmille, vasuri/persu psykoosista kärsiville ja muille palstan "työttömille", joilla on aikaa kynäillä typeriä aloituksia. Työkyvyttömiä ei lasketa.
Jätä ne vajakkihuutelijat omaan arvoonsa. Ei niihin kannata tuhlata aikaansa. Ohitat vain ne kirjoitukset tyynesti. Vastaa sitten asiallisiin, ja asiaa koskeviin kommentteihin, jos haluat. Ei kannata antaa paviaanilauman hallita keskusteluja. Ei niitä niin kovin montaa ole. Laittavat vain useita aloituksia joka päivä, tunnistat ne kyllä. Ne on aina provosoivia, ja aika älyttömiä jo ihan lähtökohtaisesti. Esim .
Syökö joku oikeasti vielä maksamakkaraa
ÖÖöö ÖÖ Ö
Syökö joku muka oikeasti vielä perunaa
öö eikös se ole ööö
No enkä mee.