USA:n imperiumi huojuu: Saksassa palkatta jätettyjä amerikkalaissotilaita kehotetaan turvautumaan leipäjonoihin
Samalla kun USA:n armeijan asevarustelua pumpataan biljoonilla dollareilla, rivisotilaat miehitetyissä maissa ovat jäämässä ilman ruokaa. Noin 37 000 Saksassa sijaitsevaa yhdysvaltalaista sotilasta kohtaa vakavaa epävarmuutta marraskuun palkkojen maksuista Yhdysvaltojen ajautuessa historiansa pisimpään hallinnon sulkuun.
Kommentit (15)
Toi hallinnon sulku homma on todennäköisesti estänyt sen ettei USA:n imperiumi ole jo hajonnut. Ilman sitä heillä olisi kymmenen kertaa enemmän velkaa.
Suomi on kuitenkin pannut turvansa Yhdysvaltoihin. Kiinnostavasti :)
Kannattaa muuttaa pois Euroopasta, ennenkuin kaikki romahtaa.
Kai kansan enemmistö kannattaa tätä imperiumia koska muuten on turvaton elää täällä itärajalla.
Semmoinen iigorin tarina tällä kertaa. Jenkkien miehittämä saksa hahahaa
Pukki kaalimaan vartijana.
Syytönhän Alabaman takamailta värväytynyt musta jenkkisotilas siihen tosin on.
USA:n demokraatit sulkivat hallinnon ja tulokset näkyvät.
Euroopan woke-t r a n s u i l l a ei ole mitään mahdollisuutta pärjätä Venäjän miehekästä ja mahtavaa huippukoulutettua armeijaa vastaan.
Vierailija kirjoitti:
Kuka se mahtaa pitää hallintoa kiinni
"Sulku on aina presidentin vika ja hänen täytyy se ratkaista"
-Donald Trump (Obaman aikaan)
"Miehitetyissä maissa"
Viittaatko nyt Venäjän valloitussotaan?
Niinkö huonosti jo ovat asiat kolmen päivän operaatiolaisilla?
Vierailija kirjoitti:
USA:n demokraatit sulkivat hallinnon ja tulokset näkyvät.
Älä puhu paskaa. Trump ja Trumpin kultistit sulkivat hallinon koska muut eivät suostu leikkimään heidän määräystensä mukaisesti.
Riittää ruokaa ja rahaa eurooppaan ahtuautville arabeille ja afrikkalaisille jätkille, varmaan riittää rahaa ruokkia amerikkaiset nato sotilaat.
Kuka se mahtaa pitää hallintoa kiinni