Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oikeasti mitä pyörii sellaisen

Vierailija
06.11.2025 |

Ihmisen päässä tai onko sitä älyä ollenkaan,  joka sanoo, että jos joku asia joka ei riipu henkilöstä itsestään eli ei itse voi tehdä asian suhteen mitään koska selvittäminen riippuu muista, sanoo:

- Miksi et ole selvittänyt asiaa?

Totuus minkä se kysyjä tietää on se, että henkilö on selvittänyt asiaa omalta osaltaan juuri sen verran mitä voi, mutta toinen osapuoli  ei. 

 

Tässä yksi huvittava tapaus:

- Henkilöllä silmävaiva missä ihan fyysisiä näkyviä oireita. Ei siis mihinkään mt neuro juttuihin voi pistää. 

Hän käy selvittämässä niitä ainakin 7 kertaa lääkärissä ja 5 kertaa kyseessä ihan silmälääkäri. 

Henkilöltä itseltään tivataan miksi ihmeessä silmäsi ei ole vielä kunnossa kaikkien kertojen jälkeen ja  miks henkilö ei mene uudestaan lääkäriin selvittelemään samaa asiaa. 

Jotkut jopa varsin vihaisena ja syyllistäen sanovat: Miksi et mene selvittämään asiaa tai miksi et ole selvittänyt asiaa. 

 

Eikö ole huvittavaa kommentointia? 

Lisään vielä että henkilö tietää, että disgnoosit ovat vääriä ja tahallisesti väärin diagnosoitu. Toisin sanoen terveydenhuollossa on toimittu törkeän rikollisesti. 

Siihen nähden todella hilpeää, että ihmetellään miksi et mene selvittelemään lisää. Etkö välitä silmistäsi Hehheh! 

 

Suurin osa kyselijöistä ei tiedä, että tuollaista hämärää ja rikollistakin touhua on terveydenhuollon puolelta. Joku kyselijä taitaa tietää,  mutta esityää toisin. 

Eikö tuollaisessa mukana oleva ole yhteiskunnan sontaa? 



Kun joku sanoo:  Sun pitää  vähän selvitellä lisää ka niin oikeasti mietin, onko täysjärkinen. 

 





 



 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kaksi