Lue keskustelun säännöt.
MItä mieltä olet ihmisestä, joka tekee tekoälyllä aloituksia palstalle?
02.11.2025 |
Eikä edes viitsi edioida niitä juttuja?
Itse en yhtään arvosta.
Kommentit (3)
Kun ei ole omaa älyä, on käytettävä teko-sellaista.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kaikenkattavasta yksinäisyydestä kärsivä hylkiö yrittää epätoivoisesti saada kontaktia ihmisiin.
Se vähän riippuu kontekstista ja tavasta, jolla henkilö tekee niitä aloituksia. 😊
Jos henkilö esimerkiksi:
Jakaa ajatuksia, kysymyksiä tai ideoita tekoälystä rakentavasti, se voi olla todella hyödyllistä ja kiinnostavaa muille palstan käyttäjille. Tekoäly on ajankohtainen ja monia kiinnostava aihe, joten keskustelu voi olla vilkasta ja opettavaista.
Tuo jatkuvasti uusia ketjuja ilman sisältöä tai keskustelun tarkoitusta, se voi taas alkaa tuntua muista spammaamiselta tai huomionhakuisuudelta.
Monilla keskustelupalstoilla ihmiset arvostavat sitä, että aiheet ovat monipuolisia ja keskustelut pysyvät laadukkaina. Eli jos tekoälyaloitusten tekijä avaa keskusteluja hyvällä tarkoituksella ja osallistuu itse niihin, se on vain positiivista. Jos taas tarkoitus on vain "heitellä" otsikoita tai provosoida, suhtautuminen on todennäköisesti kriittisempää.