Luuserit käyttää heijastimia. Minä kuljen aina mustassa nahkatakissa ja revityissä farkuissa. Ei siihen luukkiin mitkään heijastimet sovi.
olen pian 60v mies enkä mikään teini. En ole eläessäni heijastinta itseeni ripustanut.
Kommentit (16)
Ajan 76 tonnisella sinun yli. Ihme että elät vielä. Kerro ihonvärisi.
Tiedätkä mikä tuohon lookiin vasta sopiikin?
Niiteillä koristeltu pyörätuoli.
Kyllä sopii. Oma on mokas jos jäät pimeellä auton alle sitte. Luita, verta ja suolenpätkiä ei ole kiva kolata lumihangelta.
Laita nyt sentään heijastavat hanskat tai reppu. En haluaisiajaa päällesi. Terv. Autoileva nainen
Pimeässä siihen luukkiin voi sopia vauhdilla kylkeen törmäävä ajoneuvo. Jatkoksi sopii vammautuminen tai kuolema?
Hei, AP!...splät...ei sittenkään mitään...
Vierailija kirjoitti:
Pimeässä siihen luukkiin voi sopia vauhdilla kylkeen törmäävä ajoneuvo. Jatkoksi sopii vammautuminen tai kuolema?
No mutta tyyli ennen kaikkea. Kroppa saa murskaantua kunhan ei itsetunto.
Ei sitä heijastinta ole pakko omaan nahkaan ripustaa.
Eikös heijastin ole suomalainen keksintö?
Suosikaa suomalaista
t. kaupan lihatiskin siivooja
Ethän uskalla mennä ilman katuvaloja olevalle maantielle?
Onhan sulla luuvalot. Risat farkut, polvet paljaana. Takaapäin olet pimennossa, mutta haitanneeko.
Tohon saa tilattua sopivat heijastimet.
Nyt sua ei kukaan näe.
Tottunut töissä pitämään heijastavia vaatteita. On tosi alaston olo pimeällä, jos heijastin on unohtunut taskuun.
Mun lempihommaa on pysäytellä autoja. Pimeällä pääsee paremmin suojatien yli, kuin päivällä. Kun on heijastin.
1. Heijastin on järjellä perusteltu valinta ja halpa henkivakuutus pimeällä, ettei jää auton alle.
2. Sen käyttö on myös muiden kunnioitusta, jotta autoilijat näkevät ihmiset jo kaukaa, eivät säikähdä.
3. Koirien valopannat ja heijastimet auttavat pyöräilijöitä havaitsemaan koirat jo kaukaa. Win-win, vältytään säikähdyksiltä.
4. Autoilijat eivät näe jalankulkijoita pimeällä kaukaa, jos heillä ei ole heijastimia.
5. Jos heijastin on jonkun mielestä luuserien juttu tai nolo, miksi sinä sen koet niin? Itsereflektointi
6. Vahva itsetunto kestää sen, jos joku pitää heijastinta nolona ja leikkimielinen lempeä asenne kertoo, ettei pukeutumiseen tai heijastimen käytön muodikkuus-tyylikkyys aspektiin tarvitse suhtautua niin "vakavasti", jos on turvallisuus toisessa vaakakupissa ;)
Revityt farkut on olleet jo pitkään pois muodissa. Vaikutat pelleltä jos sellaisia tänä päivänä pidät. Pellehän sinä olet muutenkin.