onko teidän mielestä hankalaa, kun lapsi on vhän päälle 90 senttinen?
Housujen kanssa, kun koot menee 90 ja seuraava koko 100. Niin sitten on housut joko liian lyhyet tai pitkät.
Kommentit (10)
Harvinaisempia nuo 90cm ja 100cm koot on kuin 92cm ja 98cm.
ihan yhtä " hankalaa" se on sitten silloinkin, kun lapsi on vähän päälle 70 cm, kun housujen koot on joko 70 tai 80. Tai silloin, kun lapsi on vähän yli 100 cm pitkä, kun 110 on vielä iso mutta 100 jo pieni. Miksi juuri tuo 90 cm ylitys on se rajapyykki joka tekee housuostoksista mahdotonta?
Koko elämä tulee olemaan ihan mielettömän hankalaa, jos sille linjalle lähtee. Joka kaupasta löytyy esimerkiksi niitä 92-senttisiä housuja. Jos ei muka löydy koko kaupungista, niin tilaa netistä.
Vierailija:
No en kyllä täältäpäin löytänyt noita vaihtoehtoja.
Vain 90 ja 100.
vaan mittaan lahkeen pituuden. " Samankokoisten" vaatteiden lahkeiden pituuden ero voi olla monta senttiä (isommissa numeroissa jopa 10 cm)
T: eräs jonka tytölle sopivia housuja löytyy haarukassa 90-110 cm
Vierailija:
vaan mittaan lahkeen pituuden. " Samankokoisten" vaatteiden lahkeiden pituuden ero voi olla monta senttiä (isommissa numeroissa jopa 10 cm)
Meidän 101cm pojalla jolla muut vaatteet ovat 104cm on 92cm toppahousut.
kiva kun muistutit. Persjalkasia poikia mulla. ap
Sitä paitsi ne kutistuu pesussa ihan sairaasti. Ei kannata ostaa!
Eikä lapsen pituus ja vaatteen koko aina mene ihan yks yhteen.