Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä sun viikottainen makeanhimosi on asteikolla 1 - 10?

Vierailija
29.09.2025 |

Jos 1 = ei lainkaan makeanhimoa... 10 = lähes kyltymätön makeanhimo pitkin päivää ja joka päivä.

Mieti keskimääräinen himosi viikon ajalta.

Kerro kommentissa miten/millä yleensä tyydytät makeanhimosi?

Itsellä se asettuu tuonne 5 kohdalle. Jotain on pakko saada silloin tällöin, mutta siihen riittää yleensä vaikka yksi keksi. Eikä sitä mikään muu tyydytä kuin makea.

Makeanhimoni on lukemassa

Vaihtoehdot

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi pulla tai vastaava päivässä kahvin kanssa. Enemmän tykkään herkutella jollain suolaisella.

Vierailija
2/5 |
29.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sokeri on hiilihydraatteja, ei sen kummoisempaa, siitä on vaan tehty synti, koska varsinaiseen oikeaan uskontoon nojautuminen on nykyisin noloa, mutta kuitenkin tarvitaan jotain tilalle. On niitä vastaavia muitakin korvikesyntejä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu ihan viikosta. Kesällä ei ole juuri ollenkaan, mutta kun ilmat kylmenee lähtee nousuun, joulun kieppeillä on 10.

Vierailija
4/5 |
29.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Söin äsken yhden keksin kahvin kanssa. Siinä on perinteisesti päivän makeat. Tosin pistän kahviini aika paljon sokeria, jos sekin lasketaan ja juon jonkin verran light-colaa, mikä maistuu makealle.

Vierailija
5/5 |
29.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Makeanhimoni on ykkösen luokkaasi, eli sitä ei oikeastaan ole. Syön mahdollisimman vähän hiilareita muutenkin, joten ne ovat lakanneet himottamasta.Jos joskus tilanteen pakottamana joudun ottamaan jotain makeaa, tulee ihan kuvottava olo. Kauppojen kilometrien pituiset karkkihyllyt näyttävät silmissäni surullisen huvittavilta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi neljä