Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuli tuosta Stubbin vierailusta mieleen, muistatko kun Sanna sai hepulin kun ei kutsuttu Zeleä tapaamaan?

Vierailija
12.09.2025 |

Hän mielenosoituksellisesti myöhästyi kahdesti.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/6981c5b6-139b-4180-a497-3e97859f5…

Tyypillistä narsistista käytöstä. Narsisti myös nauttii vallantunteesta ja siksi hän naisvihatutkimustaankin kommentoi "Naiset johtavat nyt hallitusta. Get over it." Siihen, kuten muihinkin B-klusterin persoonallisuushäiriöihin, olennaisesti kuuluu myös vaikeus kontrolloida tunteitaan sekä itsekritiikin puute. 

Hän vaikutti ikääntyneeltä teinitytöltä, joka oli viettänyt liikaa aikaa feministikuplassa eikä ollut tottunut siihen, että hänelle sanotaan vastaan, Halla-aho arvostelee.

Hän kiukutteli, tiuski ja käyttäytyi huonosti niin omia kuin vieraita kohtaan. Kyky itsekritiikkiin oli hyvin heikko, ja kaikki ulkoa tullut kritiikki oli hänen mielestään naisvihaa, ryöpytys jatkuu.

https://www.youtube.com/shorts/9ktH1Ziml6Y

"They are very concerned with their appearance. They only associate with people who are as "cool" as them."

https://tuoreimmatuutiset.fi/oho-katso-sanna-marin-meni-villiksi-flow-f…

Hän on narsisti aivan kuten minäkin, sanoi Kiljunen Kontulasta. Se on yleinen vaiva juuri vasemmalla.

https://link.springer.com/article/10.1007/s12144-023-05451-x

Ja tämänkin kirjoituksen takana on huoli siitä, että poliittiset johtajat on persoonallisuushäiriöisiä. Siitä tuskin voi seurata mitään hyvää. 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kolme