Kokoomus: SOS.turva vain kansalaisille,mustien/ruskeiden hakemukset 90 luvulta alkaen käytävä uudestaan läpi (NS "Saksan malli")
Espoossa ja Vantaalla, Hesessä jo yli puolet sosiaaliturvasta ja työttömyysrahoista menee mustille/ ruskeille ja valtavia leikkauksia joudutaan Afrikasta ja lähi- idästä tänne sosiaaliturvan vuoksi muuttaneiden vuoksi tekemään perusturvaan. Esimerkiksi Somalian koko talous toimii Euroopasta ja Suomesta maksetuilla sosiaaliturva- rahoilla, huijausten ja petosten mittakaava on valtava. Irakissa pako.laiset tehneet valtavia omaisuuksia ostelemalla maatiloja ja kokonaisia kerrostaloja ja kyliä, kaupunginosia suomalaisilta huijatuilla sosiaaliturvaa joilla ja pitzerioiden veronkierto- voitoilla.
Miksi tämän valtavan turva.paikka.huijauksen on annettu tapahtua, miten vasemmiston poliitikot saattavat olla niin itsekkäitä että antavat kokonaisen maanosan, Euroopan, tuhoutua saadakseen itselleen etuja ja suosiota, käsittämätöntä!