Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua!

Vierailija
06.09.2025 |

Ajattelin ottaa ihan juuri puheeksi puolison kanssa, että katsottaisiin mistä löytyisi mukavan kaksimielisen eroottista seuraa pimenevään syksyyn. Nyt vaan lyö ihan tyhjää että mistä sitä voisi löytää? Mielikuva ainakin on että XU palvelun on hieman liian suoraviivainen paikka?

 

Heittäkää nopeasti ajatuksia ja ehdotuksia

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
06.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi kaksimielistä? Täytyykö heidän siis laukoa kömpelöitä seksiaiheisia setävitsejäkin? 

Vierailija
2/7 |
07.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menkää sexpoon, sieltä saa apua suhteen avaamiseen ja polyamoriaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
07.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

""" Xperienceunited: Tästä on kyse

Ratakadun seksiklubilla järjestetään bileitä, joissa harrastetaan muun muassa parinvaihtoa, ryhmäseksiä ja sadomasokismia. Tilaisuuksissa käy ainakin kymmeniä ihmisiä. Klubin taustalta löytyy Xtainment Oy, joka on tilinpäätöksen mukaan ollut tappiollinen.

Iltalehden aiemmissa jutuissa Xperienceunitedin jäsenet ovat kuvanneet nimettömästi yhteisöä turvalliseksi paikaksi.

Xu-porukassa on terveellisin suhtautuminen seksiin, mitä olen missään ikinä nähnyt. Puhutaan avoimesti seksuaaliterveydestä, suostumuksesta ja ollaan hyvällä tavalla kehopositiivisia, kertoi Iltalehdelle nimettömänä mies toukokuussa 2023.

Xu järjestää suurempia tapahtumia kaksi kertaa vuodessa: keväällä ja syksyllä. Erityisesti keväällä järjestettävät Himoksen tapahtumat ovat saaneet paljon mediahuomiota. Osanottajat kertoivat tapaamisten pitäneen sisällään kokkailua ja muuta yhdessäoloa seksin lisäksi, vaikka uutisissa ovat korostuneet seksiorgiat.

Yhteisö ulottautuu myös omalle nettifoorumilleen. Siellä samoja intressejä jakavat voivat kohdata, viestitellä, käydä keskusteluja ja kirjoittaa pidempiä tekstejä, eräänlaisia bloggauksia.""" Lähde: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/dda19d6d-1c01-47ed-ac79-46e141d25128

Eikä sanaakaan homoista.

Vierailija
4/7 |
07.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko kuullut Tinderistä?

Vierailija
5/7 |
07.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä tu xu on? Lyhenne jostain? 

Vierailija
6/7 |
07.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luulisi, että jokainen nyt Tindeeristä on kuulluut. Mutta ei kai sitten. Olen kyllä sitä mieltä, että jos itse ei keksi ratkaisua tuollaiseen asiaan, kannattaisi hylätä koko ajatus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
07.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alastonsuomi. Voitte vaan katella toisten kuvia, laittaa omia, jutella, sopia treffejä yms. Ei maksa, kuin vaivaa

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme yksi