Jos ajattelee toista ihmistä usein, niin ajatteleeko hänkin takaisin? Minusta tuntuu mystisellä tavalla, että ex palaa elämääni.
Olen eronneet vuosia sitten eräästä miehestä. Molemmat halusivat erota koska suhteesta ei tullut silloin yhtään mitään molempien henkilökohtaisten ongelmien vuoksi. Olen ajatellut, että ero oli hyvä asia ja onneksi molemmat jatkavat eteenpäin elämäänsä.
Kuitenkin kaikki nämä vuodet hän on ollut mielessäni enemmän ja vähemmän aktiivisesti. Olen muuttunut paljon, elämäni on aivan toisenlaista. Viime aikoina olen alkanut näkemään hänestä taas paljon unia. Hän on jostain syystä todella paljon mielessäni. En vain pääse jostain syystä eteenpäin vaan hän on tullut ajatuksiini voimakkaasti. Minusta jopa tuntuu, että hän on tulossa takaisin elämääni.
Ykskaks vuosien jälkeen minä törmäsin häneen pikaisesti. Katseemme kohtasivat ja hetki oli ohi nopeasti. Emme kumpikaan edes asu kaupungissa, jossa näimme ja epätodennäköinen kohtaaminen.
Nyt tuntuu oudolta. Minusta tuntuu, että hän ajattelee paljon myös minua.
Mitä ajattelette tällaisesta?
Kommentit (8)
Sama kävi itsellä muutama vuosi sitten. Erosimme dramaattisesti vuosia sitten ja hän oli estänyt minut facebookissa. Näin hänestä unia häiritsevän toistuvasti ja yhtäkkiä hän oli hetkeksi poistanut eston kun kävin katsomassa koska harkitsin että laitan jotain viestiä että oletko kunnossa, oli joku outo tunne että onko tälle ihmiselle käynyt jotain ikävää. Mutta ei ole onneksi palannut elämääni. Ajattelen toki välillä että aika pelottavaa telepatiaa jos tämä olisikin mahdollista.
Ymmärrän tietty, että tämä kuulostaa aika oudolta pohdinnalta. Tämä tuntuukin todella oudolta. No, jään odottamaan onko tämä vain jotain mielenhäiriötä vai ottaako lähiaikoina yhteyttä. Ap
Kannattaa laittaa lääkitys kuntoon.
Vierailija kirjoitti:
Olen eronneet?
Ihan vain kirjoitusvirhe. Ap
..