Onko kukaan ikinä saanut kaipaamaansa apua nettisivun chattibotilta?
Miksi näitä tungetaan joka paikkaan kun niillä ei tee mitään?
Kommentit (9)
Anteeksi, en ihan ymmärtänyt kysymystä. Voisitko tarkentaa?
Olethan katsonut jo UKK sovimme?
Mä esitän heti kättylessä niin sekavan kyssärin, että se botti pyytää ihmisen paikalle.
Koskaan ei. Ensin kerrot asiasi botille, sitten kerrot uudelleen ihmiselle. Siihen on laitettu täysin turha vaihe väliin näiden bottien muodossa.
Täysin turha! Hermot aina menee, kun ei osaa vastata kysymyksiin vaan jankaa itsestään selvyyksiä.
Ei se mihinkään vastaa vaan rysäyttää jotkut ehdot, ohjeet ja ykk:t linkkeinä, mistä siis ei ole saanut aikaisemminkaan vastausta kysymykseensä. Mä vaan jankutan, että yhdistä ihmiselle, kunnes yhdistää. Todella turhauttavaa!
Minä en ainakaan ole. Ihmettelen samaa, miksi kaikkialla on näitä lapsellisia chattibotteja ja puhelinnumerot piilotettu niin ettei niitä meinaa löytää. Mitään asiaa kyseinen botti ei ole koskaan saanut selvitettyä.
Muistaakseni kerran. Etsin jotain tietoa, mutta en onnistunut löytämään oikeaa paikkaa, vaikka tiesin, että varmasti se sieltä jostain sivujen kätköstä löytyy. Chatbotti osasi linkata oikean sivun.
Jos on katsonut jo ne linkit, mistä vastaus voisi löytyä, eikä löydy, niin täysin hyödytön. Jokin rahastusjuttu taas. Botin sijaan voisi laittaa sivustot sellaiseen kuntoon, että etsittävä vastaus löytyisi. Eihän se löydä mitään niiden ulkopuolelta.
Täysin hyödytön. Piti odottaa tosi kauan että sai ihmisen chattiin ja sitten asia selvisi parissa minuutissa.