Jos joku mies 'tunkisi' itseään vaikka tilapäisesti asumaan kämppääsi niin mitä sen tarttis tuoda mukanaan?
Tarttis tilata uusi tuplasänky.
Metallinen vedenkeitin.
Lisään listaa kun ehdin. Täältä puuttuu yhtä sun toista mikä kuuluu normaaliin varustukseen kun on tätä sinkkuelämää.
Kommentit (13)
Älä tunge toisten koteihin. Sinut pyydetään kun olet tervetullut.
Yksikään mies ei tunge tänne edes tilapäisesti.
Ei voi mennä väkisin kenenkään kotiin.
Tämä on minun kämppä ja ei tänne kukaan tunge ilman lupaa. otat sen metallisen vedenkeittimen ja hankit ihan oman kämpän, minä ja muovikeitin jatketaan keskenämme asumista, kiitos.
Ei ainakaan peräsuolen laskeumaansa.
Tänne ei ole tulemista. Minulla on jo metallinen vedenkeitin ja tarpeeksi leveä sänky.
'Tunkeutuminen' on yhdessä sovittu juttu. Testataan miten siinä kävisi suhteelle. Vedenkeitin pitää olla ja mulla on sellainen että se joutaisi jo mennä vaihtoon, mutta en viitsi mennä vain itselleni ostamaan kun en sitä juuri käytä vaan vettä keitän kattilassa.
Pusi, pusi, tee ostoslista ja mä tilaan sulle kamat kämppään. En kuitenkaan muuta yhdenkään naikkosen kanssa asumaan, tarvitsen omaa tilaa. Kylässä voin käydä.
Puolet kuluista ja mun lupa tunkea itsensä kämppääni. Lista on pidempi toisinpäin: mitä hän ei saa tuoda tullessaan :)
Uusi pieni talo että on kahdelle tilaa ja omat huoneet sänkyineen. Kummallekin sohvat. Kuulokkeet ettei melut kuulu netistä ja videoilta. Työpöydät ja työhuoneet. Leluja ja pelejä. Unimaskit.
Asuntoauton tai vaunun tarvisi, koska en halua tänne ketään sotkemaan ja kuorsaamaan. Auton penkkiinkin tulee heti perseen hajua, kun siinä joku mies pidempään istuu. Ei kiitos.
Jos vaikka omat ruokansa edes.
Metallinen vedenkeitin on jostain syystä tarpeellinen miehelle?