Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuo Puumalan surma, minä luulen että joku löyhä yhteys oli

Vierailija
21.08.2025 |

Nainen vaikutti innokkaalta nettipelaajalta. 

 

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011199413.html

Luulen, että uhri on joko torjunut lähestymisyrityksen netissä tai voittanut pelissä, mikä on saanut pienestä suuttuvan tyypin hermostumaan.  Jos nettihistoriat on siivottu, se vaatii hieman tarkempaa tutkimista kuin oman tietokoneen. 

Poliisi sanoo kääntäneensä kaikki kivet ja kannot (Ei ihan näillä sanoin) eli on tutkinut onko ollut jossain kurssilla tms. samaan aikaan, mutta lieneekö tutkinut nettiyhteydet? 

Erään mokan viranomaiset tekivät televisiossa koko kansan nähden. Huumekoira tägäsi, tullivirkalija  totesi että eihän täällä ole kuin keksejä ja antoi mennä. Itse en ole koskaan missään muodossa ollut tekemisissä huumeiden kanssa mutta minäkin tiedän että tuo kekseihin piilottaminen on yleinen tapa.  Eli viranomaiset eivät hoksaa kaikkea aina, eivät edes yksinkertaista asiaa. 

 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ahdistava ajatus, että ovat saattaneet joskus pelailla yhdessä ja mies kiivastunut, kun nainen ei olekaan enää halunnut pelata tai löytänyt jonkun toisen pelikaverin. 

T. pelaava nainen itskein

Vierailija
2/2 |
21.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene töihin! 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi neljä