Millaiset 80v juhlat aiot viettää?
Kommentit (10)
Toivon, että pystyn hiihtämään 30 km:n lenkin. Sen jälkeen saunaa, pari saunaolutta ja hyvää ruokaa. Ei paljon vieraita, vain lähimmät mukana. Jos vielä jaksaa, illalla baariin riekkumaan.
Tässä tavoite, jonka takia harrastan nyt paljon urheilua, jotta kunto olisi tuolloin kohdillaan.
Ajattelin pitää vähän isommat. Kohta pitää aloittaa suunnittelu. Tai sitten menen yksin mökille, kuten 75-v päivänäni. Synttärit helmikuussa.
Dementiabileet. Vaipoissa hipsutellaan rollaattoreiden kanssa hoivakodin käytävillä kuunnellen nuoruudenmusiikka ja juoden mustikkamehua. Huonokuntoisemmat korisevat sängyissään hengessä mukana.
Pari rakkauden ammattilaista voisi tulla yökylään, saunottaisiin porukalla, hyvät ruuat ja huom vähän viiniä ruuan kanssa ja sitten kammariin 3some seksyä
Ainoat, joka muistavat, ovat lehtikustantamot, jotka antavat minulle "syntymäpäivälahjaksi" alennusta joistakin lehdistä, joista muutenkin saa jatkuvasti edullisia tutustumismistarjouksia.
Vaikee sanoo ku siihen on vielä semmoset kevyet 50 vuotta...