Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Facebookin sinkkusivustot, uskomatonta

Vierailija
12.08.2025 |

Fb:ssa on monta sinkuille suunnattua sivustoa. Tarkoitus lienee, että toisilleen sopivat sinkut löytäisivät toisensa ja parisuhteita syntyisi. 

No sehän on sitten sitä, että kun nainen laittaa sinne kuvansa, niin hän saa helposti tykkäyksiä jopa sadoilta miehiltä ympäri Suomea. Mitä nuorempi ja kauniimpi nainen, sitä enemmän tykkäyksiä ja viestejä miehiltä. Mutta ihmeen paljon jopa yli 60-vuotiaat naiset saavat tykkäyksiä. 

Entä kun mies laittaa kuvansa tyrkylle? Komeimmat saavat ehkä pariltakymmeneltä naiselta tykkäyksen, mutta suurin osa miehistä ei saa yhtään tykkäystä eikä viestiä naisilta. 

Aika koomista. Tässä sen just huomaa, että kumppanin etsiminen netistä on lähes kaikille miehille täysin turhaa, ajanhaaskausta. 

Melkein säälittää miesten puolesta. Tavismiehen arvo netin parisuhdemarkkinoilla on nolla. Vaikka olisit ok-näköinen, elämässäsi menestynyt herrasmies, niin se naapurin Liisa ei sinusta kiinnostu, koska Liisan oven takana on monta kymmentä muutakin miestä, jotka lupaavat Liisalle kuut ja tähdet taivaalta. 

 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla