Kyllä sinäkin tule huomaamaan
Että ei niin helppoa kuule hoitaa lapset yksin. Samalla talousvaikeuksia. Läheisiä katoaa ympäriltä.
Ai niin paitsi pienenä twistinä se että
Heh eipäs ollutkaan ainoastaan noin sillä vaikka oli näennäisesti yh niin vielä joitui kummasti kärsimään kumppanin väkivallasta? Eli yh:n vaikeudet ja parisuhteen vaikeudet niin niin sinähän arvostelut niin muita niin ihan oikein?
Ja mitä tulee siihen että oma valinta ja omat vaikeudet ja olisi voinut toimia toisin, niin eipäs ollut. Ei ollenkaan niin omat vaikeudet tai itse aiheutettu, mitä monet luulee? Idarit ei tiedä sabotoinneista ja rikoksistakin, mitkä vaikuttaneet lähes kaikkeen, mitä tapahtunut vuosien varrella.
Ehkä kritiikkiä kirjoittikin mutta ei ole tehnyt yhtäkään rikosta elämässäni eikä suoraan pahaa kenellekään eikä suoraan sabotoidut kenenkään elämää huonommaksi koskaan.
Oikeastihan on ollut kyseessä törkyrikosten peittelyä mitä muut tehneet ja muu on höpö löpöä!
Hei, en kutsuisi näpäytykseksi oksettavia moraalittomuuksia. Jotkut tietää, että ssioihin liittyy aivan törkeitä sabotointeja, rikoksia ja valheita.
Ja te jotka väitätte: Ei mitään tuollaista ole ollut. Vain hullun houreita, niin olette totaalisen väärässä?!
Kommentit (3)
Luuletko että henkilö jolle viestisi on tarkoitettu, notkuu täällä palstalla?
Kenelle tämä kirjoitus on tarkoitettu?
Kateelliselle naapurille tai terveydenhuollon ihmiselle?
Aika sekava kirjoitus , mutta kumminkin sioista kannattaa erota heti. Autuampaa olla yksi lapsen kanssa.