Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Sekä oikeistosta että vasemmistosta on harvinaisen paljon haittaa tavalliselle palkansaajalle.

Vierailija
26.07.2025 |

Sekä oikeistosta että vasemmistosta on harvinaisen paljon haittaa tavalliselle palkansaajalle. Kaikkein vahingollisin palkansaajalle tuntuu olevan keskusta, joka yhdistää oikeiston ja vasemmiston hulluimmat puolet palkansaajan kannalta.

Kaikki nykyiset puolueet ovat jonkin pienen eturyhmän käsikassaroita taikka toteuttavat identititeettipolitiikkaa, joka on mahdollisimman kaukana palkansaajien asiasta.

Talousneroja riittää kummassakin laidassa. Menoja nostetaan mutta tulopuolta eri veroja alennetaan. Oikeastaan on ihme, etteivät nykyisten puolueiden kansanedustajat ole edunvalvonnassa raha-asioiden takia.

Suomeen pitäisi perustaa palkansaajien puolue.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
26.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Verojen alentamiset ja menojen lisäämiset sekä palkansaajien aseman heikentäminen on markkinointi nimellä "Rakenteelliset uudistukset" joka lienee tämän vuosituhannen suurin oksymoron.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla