Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mihin käytetyt kengät?

31.03.2007 |

Siivoilin kaappeja ja löysin vinon pinon pojilta pieneksi jääneitä kenkiä. Osa erittäin siistejä, osa sitten jo kulahtaneita..



Mihin laitatte pienet kengät? Menevätkö kaupaksi esim. vauvan kirppiksellä ym?



Meillä kokoja 21-23. Mitä pyytää esim välikausi-Tepsuista?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen aika paljon huuto.netissä saanut kaupaksi. Koskaan en ole kaupannut tienatakseni vaan päästäkseni eroon.



Käy katsomassa esim huuto.netin sivuilla mitä lasten kengistä pyydetään n. Niin itse teen usein ja sitten laitan oman hinta pyynnön hieman alhaisemmaksi :) tietysti huomioiden kenkien kunnon, iän.

Vierailija
2/2 |
31.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

täällä Vauvan nettisivuilla. Mitään en ole postittanut, vaan kaupat on tehty joko kotona tai treffeillä vaikkapa Helsingin keskustassa (asumme siis pk-seudulla).

Meillä kaikki ovat olleet yhdellä lapsella olleita, erittäin siistejä vaatteita ja kenkiä. Ne kaikkein huonoimmat olen heittänyt pois.

Toki joitakin olen myynyt tai antanut tuttavien ja sukulaisten lapsillekin, mutta parhaimmat Reimatecit ja muut olen myynyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla