Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

HÄVETKÄÄ, mummot jotka ajelee Kela-taksilla lääkäriin ettekä maksa omavastuuta!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotkut mummot jättävät säännönmukaisesti kaikki maksamatta ja ajelevat, kuin se olisi heille yhteiskunnan suoma ilmainen palvelu, sanoo Taksiliiton toimitusjohtaja Annukka Mickelsson. 

 

Vierailija
2/4 |
11.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne asiakkaat tunnistetaan useasti. Osalla tietysti on taloudellisia ongelmia, osalla on sitten tämmöinen pinttynyt tapa. Se on meidän alan toimijoiden kannalta ongelmallista, hän sanoo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä millainen tapa muualla on, mutta itse olen aina maksanut omavastuun jo ennen kuin nousen kyydistä. Eipä muita vaihtoehtoja ole tarjotukaan. 

Vierailija
4/4 |
11.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä lopetettiin ilmainen Onni-kyyditys kun porukka kulki ilmaiseksi muka rollaattorilla, vaikka olivat täysin kävelykykyisiä. Nyt on laitettu maksu, kaikille. Bussiin pääsee vielä ilmaiseksi rollaattorilla, mutta eiköhän sekin lopeteta kun huijaukset paljastuu. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kuusi