Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kengät vs. tossut pienelle hoitoon

29.03.2007 |

Kummatkohan mahtaisi olla paremmat pienelle päiväkotiin: ensiaskelsandaalit vai tavalliset tossut? Pienellä tarkoitan siis sellaista, joka kohta vasta opettelee kävelemään.



Kiitoos =)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä taitaisin ostaa tuonikäiselle sellaiset Bundgaardin kenkämäiset tossut. On ihan ohut pohja, joka on nahkaa, mutta toisaalta taas sitten vähän kenkämäisemmät kuin tossut.



Meillä poika aloitti päiväkotiurakan 1v7kk iässä ja oli silloin kävellyt jo 8kk ja meillä oli ensiaskeltyyppiset sandaalit käytössä.

Vierailija
2/3 |
30.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkoitatko siis sisäkäyttöön? Minusta noin pienellä ovat hyvät joko kunnollisilla liukuesteillä varustetut sukat tai sitten mokkasiinimalliset nahkapohjaiset tossut (saa esim. H&M:ltä). Pysyvät hyvin jalassa.



Meillä pikkaisen isommalla pojalla on päikyssä ollut Kangaroosin ja Chipien sisäkengät, siis sellaiset, jossa on kunnon pitävät kumipohjat. Nyt hänellä on Reinot. Varsinaisia kenkiä en ole hänelle koskaan sisäkäyttöön ajatellut laittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

työskentelen päiväkodissa ja meillä pienten ryhmässä parhaiksi on koettu ihan tavalliset jarrusukat. Mutta sitten täytyy muistaa laittaa mukaan vaihtosukat, sillä jarrusukkia ei voi jättää jalkaan, kun lähdetään ulos.