Missä ovat 50+ naiset
Etsin töitä ja kun katson eri firmojen nettisivuja, ei näy keski-ikäisiä naisia. Ainoastaan nuorempia miehiä ja naisia sekä jokunen vanhempi mies. Nieleekö maa vanhemmat naiset vai miyä heille tapahtuu?
Kommentit (4)
He puurtavat firmojen takahuoneissa poissa asiakkaiden silmistä pilaamasta firmojen vaadittua nuorekasta imagoa.
Mie olen jo tk-eläkkeellä ja vaikka sairaudet vaivaa, olen ikionnellinen ettei tarvi olla työmarkkinoiden käytettävissä.
Vierailija kirjoitti:
Mie olen jo tk-eläkkeellä ja vaikka sairaudet vaivaa, olen ikionnellinen ettei tarvi olla työmarkkinoiden käytettävissä.
Samoin. Hyi helvetti, ahdistaa ajatuskin työelämästä. Aamulla kun avaan silmät pieraisen, ja käännän kylkeä. Minua ei maailman melske enää kiinnosta.
Ne laitetaan sivuun somesta tai potkitaan pihalle.